מאמר זה עוסק  בפתרונות טכניים ,הנדסיים  למשטחי הצללה . חברת א.ר.נ נדיב בע"מ  מתעסקת בתחום ההצללות  משנת 1995 למעלה מעשרים שנים.!!! הפתרונות  הם על בסיס ידע מקצועי, והנדסי. כל התהליך  מלווה  באנשי מקצוע  מן השורה הראשונה  ואם נדרש  מהנדס  קונסטרוקטור  אז הוא ילווה את כל התהליך  מתחילתו ועד הסיום ,כולל מתן אישורים  כחוק.(בתוספת תשלום).מתקן  הצללה  מתחלק ל-3 חלקים עקריים:

  • א – תוכנית עקרונית +שרטוטים
  • ב – ביצוע התשתית  והקונסטרוקציה.
  • ג – הכיסוי -הרכבת רשת הצל.
  1. שלב א – סיור ראשוני בשטח  סימון המתחם  תוך מדידה מדויקת  וסימון הבורות לחפירה .חברת א.ר.נ נדיב בע"מ  תספק שרטוטי עבודה   עם הצעת המחיר  כולל כל המרכיבים   כדי למנוע אי הבנות  או חיכוכים מיותרים . בשלב הזה יהיה גם פירוט לו"ז לביצוע, וגם תאריך גמר ומסירת השטח למזמין.
  2. שלב ב – ביצוע החפירות ,ריתוכי צלבים  או תוכנית ברזל בהתאם לאישור הקונסטרוקטור. חפירת הבורות  מבוצעת באמצעות כלים הנדסיים -מחפרון  בובקט בבעלות החברה. ישנה אפשרות לקחת דגימת  הבטון למעבדה .בשלב זה מבוצעים  ריתוכי האוזניים, כיסוי כל הפתחים באמצעות פקקי כיפה.
  3. שלב ג – תפירת רשת הצל  וההרכבה בשטח. בהתאם לסוג התפירה  תהיה ההרכבה בשיטה  המאפשרת  קלות הרכבה או פירוק מהיר

כללי להלן מס סוגי רשתות צל – כעקרון לשימוש משטחי הצללה לבני אדם מומלץ רשת צל  90% הצללה .  למשטחי  איחסון  מומלץ רשת צל  70-80% צל , ולשימוש חקלאי  30-60% צל. הסוגים -רשת צל חד שכבתית  180 גרם למ"ר  -ישנה גם אופציה  לחד שכבתי  140 גרם  זו רשת פחות חזקה . רשת נוספת  דו שכבתית  על בסיס שכבה  בצבע לבן  כלפי השמיים  וכלפי הריצפה -כחול-ירוק-  קרם- .ישנה רשת צל דו שכבתית אלומינט  על בסיס של סיבים עם שילוב סגסוגת אלומיניום  זו רשת 90% צל אבל ישנם עוד תוספת של אחוזי הצללה  על בסיס של החזרת קרני השמש !!!. כמו כן ישנם רשתות צל וחד שכבתיות  חסינות אש !!! 250 גרם  ו325 גרם למ"ר. כאן חשוב לציין שיש תקן מחייב  לחסינות אש  במקומות ציבוריים  או בהתאם לדרישת הלקוח. לחברת א.ר.נ יש תקן  אישור מעבדה  על תקינות החומרים  ועל  התקן הרישמי של מעכבי הבעירה.. מדובר על ת"י מס 5093 (תקן ישראלי)  של מכון התקנים  כולל  תהליך הציפוי  של מסנן הקרינה  U.V  -חומר המונע  התפוררות הרשת. חשוב לציין שאנו תופרים את הרשת  למידות  בתפר כפול  כאשר חוט התפירה בעצמו  הוא חוט מיוחד  שעבר תהליך  אשפרה  וגם לחוט יש U.V  נגד קרינת השמש!!!. לסיכום  אנו ממליצים לפרק את הרשת  בתקופת החורף- זאת הסיבה שבתיכנון הראשוני  אנו בונים את המתקן  על בסיס של עיקרון קלות  הרכבה/פירוק  באמצעות  מחברים  ושאקלים  מתפרקים בקלות רבה

                              "  עם סככות ארן תמיד תהיה רענן "

פרטים נוספים  ויעוץ טכני  לפנות לצביקה  הנדסאי מכונות ומהנדס איכות C.Q.E  בחסות מכון התקנים  0524789032                          

צור קשר

לקבלת שיחת יעוץ ללא עלותקידום באינטרנט קידום באינטרנט